פוסטים אחרונים

January 26, 2019

Please reload

במשחק "טבע האדם", בו כל המשתתפים מתחילים מאותה נקודה ומסיימים כל אחד במקום בו הוא בוחר, אחד היעדים הוא "להאמין בדרך שלי".

אמונה בדרך שלנו היא דבר כל כך חשוב. בלעדיה, אנו פוסעים בדרך בלי כל משמעות, לא חווים את חוויות היום יום כחוויות שהן שלנו. ללא חיבור לדבר, ללא התשוקה או ההתרגשות שבאות יחד עם האמונה הדרך הופכת עמומה. לא ברורה או מדויקת.

לפעמים קשה לנו למצוא דרך שהיא שלנו. הקולות מסביב הולכים ומתעצמים, כולם מייעצים ולעיתים א...

לא מספיק...

כמה פעמים חשבתם שאתם לא מספיק?

לא מספיק יפים, לא מספיק מצליחים, לא מספיק חכמים, לא מספיק רזים, לא מספיק טובים, לא מספיק חברותיים, לא מספיק, פשוט לא מספיק. ואתם באמת משתדלים לחשוב חיובי, ולזרום, להיות קלילים ולדפדף משברים. אבל עמוק מבפנים את יודעים שאתם לא מספיק. והמשברים האלה מגיעים בדיוק בגלל זה- כי אתם לא מספיק!

הלא מספיק הזה מלווה אתכם כמו עננה אפורה מעל לראש, כמו משקולת ברזל חלודה בתוך הבטן, ומכביד עליכם בכל ר...

בתוך השגרה היומיומית והתובענית אותה אנו חווים, מציאת זמן איכות עם הילדים שלנו לא תמיד ראשונה בסדרי העדיפויות וגם אם מצאנו עצמנו יושבים ומשחקים עם הילדודס, המחשבות שלנו מתרוצצות בין מה שהיה היום בעבודה לבין המשימות שעוד מצפות לנו.

זמן איכות יכול להתבטא במגוון פעולות שאתם עושים עם הילד במשותף- ומחקרים הוכיחו שדי ברבע שעה של נוכחות מלאה כדי שהילד ירוויח את המיטב מהזמן המשותף הזה.

משחק הוא בילוי נהדר לזמן איכות בעיקר כשהוא מעניק...

Please reload

זוהר יעקב, מלווה תהליכי שינוי להורים ומתבגרים, מאמנת ילדים ונוער,
שוהם, zoharyaacov@gmail.com
חייגו עכשיו

  כל הזכויות שמורות לזוהר יעקב ©